Ultrazvok abdomna

Zdravstveni dom Lenart

mag (R HR). Jamal Naji, dr. med., spec. spec. rentgenolog

Dejavnost: Ultrazvok abdomna (trebuha)
Darinka Breznik, s.m.s.
Lokacija: Zdravstveni dom Lenart, Maistrova ulica 22, 2230 Lenart

Naročanje:

Telefonska številka za naročanje: 02 729 18 65
Spletni obrazec za naročanje: klikni tukaj
E-naslov: -
Dopoldan: -
Popoldan: 02 729 18 65

Urnik:

DOPOLDAN POPOLDAN
PONEDELJEK - 15:00 - 21:00
TOREK - -
SREDA - 15:00 - 21:00
ČETRTEK - -
PETEK - -
Opomba: Ob sobototah od 7:00 - 14.45 glede na dolžino čakalne dobe
Malica: dop. -, pop. 17:30 - 18:00

Čakalna doba (v dnevih):

Zelo hitro: 10
Hitro: 40
Redno: 44

Naročanje osebno ali po telefonu: 02 729 18 11 ali  02 729 18 65 ob delovnikih ali po pošti na naslov Zdravstveni dom Lenart, Maistrova ulica 22, 2230 Lenart, naročanje preko povezave https://narocanje.ezdrav.si. Čakalno dobo preveri na povezavi  https://cakalnedobe.ezdrav.si

ODGOVORNE OSEBE ZA NAROČANJE: ambulantne MS/ZT iz seznama.

Navodilo:
*Vaš zdravnik vas je poslal na UZ pregled trebuha. To je preiskava pri kateri vas bo zdravnik s posebno sondo, s katero drsi preko kože trebuha pregledal notranje trebušne organe.
Če vas je zdravnik poslal na UZ jeter, žolčnika in trebušne slinavke, ne smete štiri ure pred preiskavo nič jesti, pijete lahko le vodo. Na ta način bodo notranji organi vidni in žolčnik bo razprt.
Kadar še vaš zdravnik želi UZ sečnih izvodil, sečnega mehurja in prostate, morate dve uri pred pregledom spiti 1liter do 1,5 litra čaja ali vode in ne smete hoditi na vodo. Tako, da bo sečni mehur poln in lepo viden.
OB UPOŠTEVANJU TEH NAVODIL BO PREISKAVA USPEŠNA IN JE NE BO POTREBNO PONAVLJATI.

Sporočilo za javnost

ZDLENART 7 1600x1200ZDLENART 4 1600x1200V sredo, 6. novembra 2019, je na ploščadi pred Zdravstvenim domom Lenart potekala slovesnost ob otvoritvi novih prostorov Zdravstvenega doma Lenart v katerem se bodo izvajale aktivnosti preventivnih zdravstvenih programov v okviru Centra za krepitev zdravja (CKZ). Z izvedeno nadzidavo in prizidavo vhodnih prostorov z dvigalom in stopniščem je Zdravstveni dom Lenart pridobil dodatnih 398,7 m2 površin v neto vrednosti 299,81 m2. Slavnostna govornica je bila mag. Mojca Presečnik, vodja Službe za izvajanje kohezijske politike na Ministrstvu za zdravje. Praznovanje so pričeli že v dopoldanskih urah, ko so na novo urejeni zelenici pred ZD otroci iz vrtca in Osnovne šole Lenart posadili sadiko lovorikovca, kot simbol življenja in medgeneracijskega povezovanja, po eno so posadili tudi uporabniki lenarške enote VDC Polž Maribor in starejši iz Doma Sv. Lenarta s pomočjo zdravnika Rafka, nosoroga, maskote ZD Lenart.

Izjava za javnost

Nagovor direktorja Jožefa Krambergerja na slovesnosti