Vstop v našo stavbo je mogoč samo po predhodni telefonski najavi na 02 729 18 11 ali telefonski številki ambulante izbranega zdravnika / zobozdravnika. Obveščamo vas, da v času dopustov, torej od junija do konec septembra, splošni zdravniki delajo po spremenjenem delovnem času. Pacienti naj se za za točen delovni čas ambulante obrnejo na sprejem zdravstvenega doma. Paciente obveščamo, da delajo zobozdravstvene ordinacije
 po spremenjenem režimu. V kolikor ste imeli termin pregleda v času razglešene epidemije, vas prosimo, da počakate, da vas POKLIČEMO in vam sporočimo nov termin za pregled.

Vsi termini so do nadaljnega odpovedani.
Hvala za razumevanje.

NAVODILA IN OBRAZCI

DOPIS - PRIPOROČILA ZA OBRAVNAVO PACIENTOV V VSEH DEJAVNOSTIH NA PRIMARNEM NIVOJU V FAZI UMIRJANJA EPIDEMIJE

VPRAŠALNIK ZA PREVERJANJE ZDRAVSTVENEGA STANJA PACIENTOV PRED OBRAVNAVO V AMBULANTI* (vsa vprašanja se nanašajo tudi na obdobje preteklih 14 dni):

ODJAVNI OBRAZEC POTRJENEGA PRIMERA OKUŽBE S SARS-CoV-2

Gibajmo se!

Ustvarjeno: 22 maj 2018

Ekipa Zdravstvenega doma Lenart je v soboto, 12. maja, na ŠRC Polena izvedla delavnico Gibam se, ljudem bolj poznano pod imenom Preizkus telesne pripravljenosti na 2 km oz. test hoje. Namen dogodka je bil ljudi motivirati in jim pomagati pri vzpostavitvi aktivnega življenjskega sloga. Preizkusa se je udeležilo 65 ljudi od tega 39 žensk in 26 moških. Ena izmed novosti je bila izvedba  6-minutnega preizkusa telesne pripravljenosti, katerega se ga je udeležila ena oseba. Sočasno so  predstavili pravilne tehnike nordijske hoje, kjer je bilo udeleženih osem oseb.
Rezultati preizkusa telesne pripravljenosti so pokazali, da je med 39 udeleženkami bila povprečna starost 51 let - 43 odstotkov žensk je po preizkusu sodeč telesno dovolj pripravljenih, primerno svoji starosti, 57 odstotkov žensk pa bi, glede na svojo starost in telesne značilnosti, lahko bile bolj telesno pripravljene. Med ženskami jih je imelo 67 odstotkov indeks telesne mase v mejah normale, 33 odstotkov pa jih ima povišano telesno težo. Med 26. udeleženci moške populacije je bila njihova povprečna starost 50 let. Od tega je 88 odstotkov moških po rezultatih preizkusa dobro telesno pripravljenih, 12 odstotkov pa manj. Indeks telesne mase je imelo v mejah normale 61 odstotkov moških, prekomerno težo pa 39 odstotkov. Na dogodku je bila prisotna tudi kineziologinja, reševalci z reševalnim vozilom, maskota ZD Lenart Rafko ter zdravnik, ki je nekaj udeležencev pregledal, da jim je dovolil opravljanje preizkusa telesne pripravljenosti, saj jim je bil izmerjen previsok krvni tlak. Preizkus so na koncu lahko opravili vsi. Zdravstveni delavci so bili udeležencem na voljo za morebitni preventivni nasvet, predstavili pa so tudi preventivne delavnice, ki jih izvajajo v okviru Centra za krepitev zdravja pod vodstvom Klavdije Dvoršak, dipl. m. s.